Rekrutacja → Rekrutacja 2020/2021

Zasady rekrutacji

Jeżeli ubiegasz się o przyjęcie do naszego technikum, w momencie składania podania (wydrukowanego z systemu) pobierz z sekretariatu skierowanie na badania lekarskie o zdolności do wykonywania zawodu.

Absolwenci którzy jeszcze nie wybrali szkoły i w systemie elektronicznego naboru nie określili preferencji mogą to zrobić w naszej szkole. Chętnie pomożemy w procesie generowania elektronicznego zgłoszenia.

Przy ustalaniu liczby punktów uwzględnia się:

1. Egzamin ósmoklasity
  2. Oceny na świadectwie z:
    • języka polskiego
    • języka obcego
    • matematyki
    • oraz z czwartego przedmiotu w zależności od typu szkoły: DLA TECHNIKUM
      • technik elektronik - informatyki,
      • technik informatyk - informatyki,
      • technik programista - informatyki,
      • technik geodeta - informatyki,
      • technik mechanizacji rolnictwa - informatyki,
      • technik hotelarstwa - geografii,
      • technik elektryk - informatyki,
      • technik optyk - fizyki.
    • oraz z czwartego przedmiotu w zależności od typu szkoły: DLA SZKOŁY BRANŻOWEJ I STOPNIA - nauka trwa 3 lata
      • pracownik obsługi hotelowej - informatyki,
      • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych - informatyki,

Harmonogram egzaminów i rekrutacji – nowe rozwiązania w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkół i placówek.

Zarządzenie Nr 5/2020 Lubelskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021